Twoje źródło informacji ze świata HR i biznesu

Sprawdź, jak usprawnić działanie swojej firmy i podnieść wydajność oraz zadowolenie pracowników.

Przygotowanie do wprowadzenia nowej osoby do firmy to nie lada wyzwanie. Do poprawnie przeprowadzonego onboardingu pracownika należy przygotować nie tylko stanowisko pracy i obowiązki pracownika, ale również skompletować jego teczkę. Sprawdź, jakie dokumenty należy przygotować, aby właściwie przeprowadzić onboarding pracownika.

Czytaj dalej

Umowa o dzieło to jedna z najpopularniejszych umów cywilnoprawnych. Sprawdź, na czym polega, jakie są jej zalety i z jakich składa się elementów oraz pobierz darmowy wzór przygotowany przez Calamari!

Czytaj dalej

W zależności od rodzaju wykonywanych obowiązków oraz potrzeb pracodawcy, może on zatrudniać pracowników w oparciu o różne rodzaje umów. Jedną z nich jest umowa zlecenie.

Czytaj dalej

Znaczy wzrost popularności pracy zdalnej spowodowany pandemią koronawirusa sprawił, że praca hybrydowa stała się czymś pożądanym przez pracowników na rynku pracy.

Czytaj dalej

Zgodnie z Kodeksem Pracy obowiązkiem pracodawcy jest sporządzanie i przechowywanie dokumentacji związanej ze stosunkiem pracy pracownika oraz z informacjami na jego temat. Sprawdź, co zawiera dokumentacja pracownicza i w jaki sposób poprawnie ją prowadzić.

Czytaj dalej

Wraz ze wzrostem popularności pracy zdalnej i liczby ludzi pracujących z najróżniejszych miejsc, firmy muszą przystosować swoją politykę i otworzyć się zarówno na pracę zdalna≤ hybrydową, jak również pracę podczas wakacji.

Czytaj dalej

Ewidencjonowanie czasu pracy oraz dokumentowanie pracy w nadgodzinach należy do obowiązków pracodawcy wynikającym z realizowania praw pracowników zawartych w Kodeksie Pracy. Zobacz, jak narzędzie do rejestracji godzin pracy pomoże w prawidłowym dokumentowaniu nadgodzin.

Czytaj dalej

Praca hybrydowa jeszcze niedawno należała do mało znanych rozwiązań, jednak w związku z pandemią wirusa Covid-19 i masowym przejściem na pracę zdalną, stała się jednym z obecnie najpopularniejszych modeli pracy. Sprawdź, w jaki sposób program do zarządzania nieobecnościami może pomóc w zarządzaniu pracownikami hybrydowymi!

Czytaj dalej

Praca hybrydowa zyskała na popularności po lockdownie i stała się jednym z najpopularniejszych trybów pracy pożądanych przez zatrudnionych. Sprawdź, jak zorganizować ją w swojej firmie, by zapewnić work-life balance pracownikom i podnieść ich produktywność.

Czytaj dalej

Każdy rok niesie ze sobą nowe zmiany, który wpływają na rzeczywistość, w tym również na rynek pracy. Pandemia wirusa Covid-19, lockdown, a następnie powolne powroty do biura i wszystko, co się z tym wiązało, doprowadziło do zmiany podejścia pracowników i właścicieli firm.

Czytaj dalej

Pandemia COVID-19 doprowadziła do popularyzacji pracy zdalnej w tempie, którego nikt wcześniej się nie spodziewał. Kiedy lockdown dobiegł końca, część firm zdecydowała się na częściowy powrót do biur. Poznaj zalety pracy hybrydowej i dowiedz się, jak narzędzie do ewidencji czasu pracy pomaga w jej organizacji.

Czytaj dalej

W Calamari stale dbamy o to, by stawiać naszych klientów na pierwszym miejscu i pomagać im w codziennym zarządzaniu czasem pracy. Team Customer Success dokłada wszelkich starań, by pomagać klientom w dostosowywaniu naszego programu HR do indywidualnych potrzeb każdej organizacji.

Czytaj dalej

Choć zjawisko buddy punchingu na pozór wydaje się niegroźne, potrafi przynieść firmom wielomilionowe straty. Dowiedz się, na czym polega ta praktyka i w jaki sposób można ją skutecznie eliminować dzięki narzędziom, które oferuje Calamari.

Czytaj dalej

Święto Zmarłych, przypadające w Polsce 1 listopada, to czas zadumy, wspominania zmarłych i odwiedzania ich na grobach. W Polsce jest to dzień ustawowo wolny od pracy. Czy w innych krajach dzień zmarłych również jest wolny?

Czytaj dalej

Spóźnienia pracowników to nie tylko problem, z którym borykają się przedsiębiorcy na całym świecie, ale również jedna z częstych przyczyn strat organizacji. Sprawdź, w jaki sposób Calamari pomaga w kontrolowaniu i zapobieganiu spóźnieniom, usprawniając codzienne funkcjonowanie Twojej organizacji.

Czytaj dalej

Wraz ze zbliżającym się końcem roku, przychodzi czas na to, by usiąść nad kalendarzem i wydajnie zaplanować projekty i inicjatywy na kolejny rok. Wiedząc, w jakich okresach pracownicy masową biorą wolne, można skutecznie zaplanować kalendarz działań na 2022 rok.

Czytaj dalej

Szybki przepływ informacji w firmie i stworzenie ekosystemu oprogramowania, w którym aplikacje współpracują ze sobą, umożliwia pracownikom sprawne przekazywanie niezbędnych danych pomiędzy systemami. To skuteczny sposób na zoptymalizowanie procesów w organizacji, który umożliwia jednocześnie optymalizację zagadnień związanych między innymi z organizacją pracy i zarządzaniem zespołami.

Czytaj dalej

Pandemia wirusa Covid-19 to zdarzenie, które zmieniło świat i pozostawiło po sobie ślad, zmieniając ludzką codzienność, nawyki, a także sposób pracy w różnych branżach. Jedną z największych zmian był ogromny wzrost popularności pracy zdalnej wymuszający zmianę modelu działania organizacji na całym świecie.

Czytaj dalej

Sprawne zarządzanie uprawnieniami pracowników do oprogramowania wykorzystywanego na co dzień w pracy ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo danych w firmie i tempo realizowania projektów. Sprawdź, jak wydajnie zarządzać upoważnieniami pracowników do firmowych narzędzi.

Czytaj dalej

Korzystanie z arkuszy kalkulacyjnych to częsta praktyka w startupach i małych firmach. Narzędzia takie jak Google Sheets mają spore możliwości, są proste w obsłudze, a przede wszystkim: nic nie kosztują. Jednak im bardziej firma się rozwija, tym wyraźniej widać, że sam excel nie sprosta wszystkim potrzebom działu HR.

Czytaj dalej

Dziś na łamach HRosów gościmy TRAFFIT – firmę zajmującą się tworzeniem oprogramowania ATS, które wspiera rekruterów w pozyskiwaniu najlepszych specjalistów.

TRAFFIT tworzy narzędzie, które umożliwia optymalizację procesu rekrutacji nowych pracowników. Dzięki integracji z popularnymi portalami pracowniczymi i personalizacji procesu rekrutacji, zapewnia perfekcyjne doświadczenie rekrutacyjne zarówno dla rekruterów – usprawniające ich pracę, jak i dla kandydatów.

Czytaj dalej

Prowadzenie i przechowywanie dokumentacji sprzętu firmowego to obok ewidencjonowania czasu pracy zatrudnionych osób jeden z obowiązków pracodawcy. Karą za niewłaściwe (grożące zniszczeniu bądź uszkodzeniu) przechowywanie takiej dokumentacji jest grzywna w wysokości nawet do 30 tys. złotych.

Czytaj dalej

Motywacja do pracy to nie tylko sposób na podniesienie wyników wydajności organizacji. To także okazja, by zadbać o dobre samopoczucie i chęć rozwoju oraz na budowanie długotrwałej relacji z pracownikami. Hero image

Czytaj dalej

Rozwój nowych technologii oraz ogromna popularność urządzeń mobilnych sprawiły, że coraz więcej aplikacji biurowych dostępnych jest również na urządzenia mobilne. Sprawdź, ile korzyści przyniesie Twojej organizacji mobilna ewidencja czasu pracy.

Czytaj dalej
Wypróbuj za darmo
14 dni testów za darmo bez zobowiązań
Rejestracja nie udała się :( Proszę spróbować ponownie za kilka minut. W razie problemów prosimy o kontakt mailowy.