Twoje źródło informacji ze świata HR i biznesu

Sprawdź, jak usprawnić działanie swojej firmy i podnieść wydajność oraz zadowolenie pracowników.

W kolejnej części HRosów mamy przyjemność porozmawiać z Patrycją – przedstawicielką firmy Pracownia Gier Szkoleniowych, która na co dzień odpowiada za marketing i komunikację. Zgodziła się opowiedzieć nam nieco więcej na temat rozwiązywania problemów firm dzięki autorskim grom.

Czytaj dalej

Choć zjawisko buddy punchingu na pozór wydaje się niegroźne, potrafi przynieść firmom wielomilionowe straty. Dowiedz się, na czym polega ta praktyka i w jaki sposób można ją skutecznie eliminować dzięki narzędziom, które oferuje Calamari.

Czytaj dalej

Święto Zmarłych, przypadające w Polsce 1 listopada, to czas zadumy, wspominania zmarłych i odwiedzania ich na grobach. W Polsce jest to dzień ustawowo wolny od pracy. Czy w innych krajach dzień zmarłych również jest wolny?

Czytaj dalej

Spóźnienia pracowników to nie tylko problem, z którym borykają się przedsiębiorcy na całym świecie, ale również jedna z częstych przyczyn strat organizacji. Sprawdź, w jaki sposób Calamari pomaga w kontrolowaniu i zapobieganiu spóźnieniom, usprawniając codzienne funkcjonowanie Twojej organizacji.

Czytaj dalej

Wraz ze zbliżającym się końcem roku, przychodzi czas na to, by usiąść nad kalendarzem i wydajnie zaplanować projekty i inicjatywy na kolejny rok. Wiedząc, w jakich okresach pracownicy masową biorą wolne, można skutecznie zaplanować kalendarz działań na 2022 rok.

Czytaj dalej

Szybki przepływ informacji w firmie i stworzenie ekosystemu oprogramowania, w którym aplikacje współpracują ze sobą, umożliwia pracownikom sprawne przekazywanie niezbędnych danych pomiędzy systemami. To skuteczny sposób na zoptymalizowanie procesów w organizacji, który umożliwia jednocześnie optymalizację zagadnień związanych między innymi z organizacją pracy i zarządzaniem zespołami.

Czytaj dalej

Pandemia wirusa Covid-19 to zdarzenie, które zmieniło świat i pozostawiło po sobie ślad, zmieniając ludzką codzienność, nawyki, a także sposób pracy w różnych branżach. Jedną z największych zmian był ogromny wzrost popularności pracy zdalnej wymuszający zmianę modelu działania organizacji na całym świecie.

Czytaj dalej

Sprawne zarządzanie uprawnieniami pracowników do oprogramowania wykorzystywanego na co dzień w pracy ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo danych w firmie i tempo realizowania projektów. Sprawdź, jak wydajnie zarządzać upoważnieniami pracowników do firmowych narzędzi.

Czytaj dalej

Korzystanie z arkuszy kalkulacyjnych to częsta praktyka w startupach i małych firmach. Narzędzia takie jak Google Sheets mają spore możliwości, są proste w obsłudze, a przede wszystkim: nic nie kosztują. Jednak im bardziej firma się rozwija, tym wyraźniej widać, że sam excel nie sprosta wszystkim potrzebom działu HR.

Czytaj dalej

Prowadzenie i przechowywanie dokumentacji sprzętu firmowego to obok ewidencjonowania czasu pracy zatrudnionych osób jeden z obowiązków pracodawcy. Karą za niewłaściwe (grożące zniszczeniu bądź uszkodzeniu) przechowywanie takiej dokumentacji jest grzywna w wysokości nawet do 30 tys. złotych.

Czytaj dalej

Motywacja do pracy to nie tylko sposób na podniesienie wyników wydajności organizacji. To także okazja, by zadbać o dobre samopoczucie i chęć rozwoju oraz na budowanie długotrwałej relacji z pracownikami. Hero image

Czytaj dalej

Dziś na łamach HRosów gościmy TRAFFIT – firmę zajmującą się tworzeniem oprogramowania ATS, które wspiera rekruterów w pozyskiwaniu najlepszych specjalistów.

TRAFFIT tworzy narzędzie, które umożliwia optymalizację procesu rekrutacji nowych pracowników. Dzięki integracji z popularnymi portalami pracowniczymi i personalizacji procesu rekrutacji, zapewnia perfekcyjne doświadczenie rekrutacyjne zarówno dla rekruterów – usprawniające ich pracę, jak i dla kandydatów.

Czytaj dalej

Rozwój nowych technologii oraz ogromna popularność urządzeń mobilnych sprawiły, że coraz więcej aplikacji biurowych dostępnych jest również na urządzenia mobilne. Sprawdź, ile korzyści przyniesie Twojej organizacji mobilna ewidencja czasu pracy.

Czytaj dalej

Przez długi czas praca zdalna – zwana też często home office (HO) – nie była dokładnie regulowana przez polskie prawo. Ze względu na pandemię koronawirusa ma się to zmienić.

Dotychczas w polskim prawie istniało jedynie pojęcie "telepracy". Często mylona z pracą zdalną, ma ona inne zasady i nie umożliwia korzystania z pojedynczych dni pracy z domu. Najbardziej zbliżona jest do wykonywania pracy...

Czytaj dalej

Jira to jedno z najpopularniejszych narzędzi do zarządzania projektami na świecie. Oprócz szeregu zmyślnie opracowanych funkcjonalności, umożliwia również szereg integracji z zewnętrznym oprogramowaniem - w tym z narzędziami do ewidencji urlopów, takich jak Calamari.

Jakie zalety płyną z integracji Jiry z kalendarzem urlopowym online?

Czytaj dalej

Rozwój technologiczny i popularyzacja urządzeń mobilnych sprawiła, że aplikacje do mierzenia czasu pracy można zabrać ze sobą wszędzie. Dlaczego warto skorzystać z tego rozwiązania i jak wpływa ono na codzienną pracę w firmie?

Czytaj dalej

Zatrudnienie nowego pracownika wiąże się nie tylko z procesem rekrutacji i onboardingu, ale również ze skierowaniem go na badania lekarskie, by upewnić się, że jego stan zdrowia pozwala na wykonywanie obowiązków na danym stanowisku.

Czytaj dalej

Wybranie odpowiedniego programu do ewidencji czasu pracy stanowi nie lada wyzwanie. Nawet jeśli z punktu widzenia pracownika działu HR narzędzie nadaje się doskonale, by móc z niego skorzystać, trzeba znaleźć argumenty, które przekonają pracodawcę.

Czytaj dalej

Zapewnienie zintegrowanego środowiska pracy to jeden z najpopularniejszych sposobów podnoszenia produktywności firmy. Oprogramowanie G Suite dostarczane przez Google to jedno z najczęściej wybieranych rozwiązań biznesowych, którego użyteczność można zwiększyć jeszcze bardziej dzięki potężnemu programowi do zarządzania zasobami ludzkimi.

Czytaj dalej

Nadszedł nowy rok, a wraz z to, jak nim kolejne zmiany, które mają wpływ na to, jak kształtuje się rynek pracy i jego funkcjonowanie. Poza naturalnymi zmianami powstającymi wskutek różnych okoliczności – jak pandemia koronawirusa, który wywrócił codzienne życie całego świata do góry nogami, są również te, które na przedsiębiorców nakłada rząd.

Czytaj dalej
Techniki motywowania pracowników i nagradzanie ich z programem do ewidencji czasu pracy Calamari

Motywowanie pracowników jest częścią działalności działu HR. Jego celem było zadbanie o wydajność pracy, zaangażowanie ludzi i zapewnienie przyjaznej atmosfery, która zachęca do pracy w firmowym środowisku oraz motywuje do osiągania coraz lepszych wyników.

Czytaj dalej

Pandemia wirusa Covid-19 była początkiem wielu zmian na świecie – w tym również nawyków ludzi odnośnie pracy. W związku z lockdownem ludzie przywykli do nowej sytuacji, dlatego powrót do "starej normalności" może być dla nich trudny. Szczególne problemy mogą mieć osoby, które w ciągu ostatniego roku pracowały zdalnie.

Czytaj dalej

Programy do zarządzania nieobecnościami pomagają oszczędzać pieniądze, unikać nieprawidłowości - przyspieszają pracę i przeciwdziałają problemom. A co z innymi zaletami, które wynikają z ich stosowania?

Czytaj dalej

Wraz z rozwojem nowych technologii biurowa rzeczywistość uległa zmianie. Pracodawcy zaczęli dostrzegać potencjał drzemiący w oprogramowaniu do ewidencji czasu pracy online.

Czytaj dalej
Wypróbuj za darmo
14 dni testów za darmo bez zobowiązań
Rejestracja nie udała się :( Proszę spróbować ponownie za kilka minut. W razie problemów prosimy o kontakt mailowy.