Ideamotive

Calamari stało się u nas źródłem prawdy o urlopach i nieobecnościach.

robertk.png

1O nas

 • Specjalizacja

  IT

 • Wywiad z

  Robert Krajewski, CEO

 • Branża

  IT

 • Rozmiar

  15 pracowników

 • Rok powstania

  2014

 • Strona

  https://www.ideamotive.co/

image

Ideamotive to marketplace, który umożliwia firmom odnaleziene sprawdzonych talentów i zespołów produktowych dopasowanych do ich branży, technologii i kultury organizacji.

2Jak to z nami było...

Jesteśmy firmą technologiczną. Lubimy automatyzować rzeczy. Szukamy rozwiązań, które ułatwią nam codzienne funkcjonowanie. Dlatego zdecydowaliśmy się na poszukiwanie rozwiązania do zarządzania nieobecnościami. Jest to powszechny problem występujący w praktycznie każdej firmie, więc spodziewaliśmy się, że takie rozwiązania istnieją online. W Ideamotive nie mamy polityki akceptacji urlopów. Każdy bierze wolne, wtedy kiedy uważa to za słuszne, biorąc pod uwagę swoje obowiązki i zobowiązania wobec innych członków zespołu. Potrzebowaliśmy rozwiązania, które pozwoli nam na bieżące informowanie i śledzenie nieobecności w teamie. Jako, że posiadamy górny limit dni wolnych w roku, to chcielibyśmy, żeby każdy z pracowników mógł śledzić na bieżąco swój stan urlopowy.

3Konieczność zmiany...

Odpowiedniego narzędzia szukaliśmy poprzez standardowe wyszukiwanie w Google. Calamari było jednym z top wyników. Przeprowadziliśmy spory research tooli do zarządzania urlopami. Calamari posiada wszystkie potrzebne nam funkcje, przy czym jest atrakcyjny cenowo. Onboarding nowych pracowników jest intuicyjny i prosty. Interakcja z samym narzędziem jest bezproblemowa. Dowiedzieliśmy się także, że wiele firm podobnych do naszej korzysta z Calamari, co upewniło nas w wyborze.

4Oczekiwania spełnione...

Calamari wdrożyliśmy kilka dobrych lat temu, więc większość naszych obecnych pracowników zastała Calamari już wdrożone. Reakcja jest zawsze pozytywna. Onboarding odbywa się sprawnie. Właściwie nie musimy tłumaczyć szczegółów użytkowania toola. Interfejs jest na tyle intuicyjny, że każdy radzi sobie samodzielnie. Pracownicy korzystają z Calamari intuicyjnie. Narzędzie praktycznie nie ma bariery wejścia. Jest już z nami dość długo i stało się standardem. Zgłaszanie urlopu przez Calamari należy u nas do podstawowej higieny pracy online w środowisku zdalnym. Najważniejsze jest to, że wszyscy się co do tego zgadzamy i wspólnie dbamy o porządek. Calamari jest narzędziem, które pojawia się dokładnie wtedy, kiedy jest potrzebne. Czyli przy planowaniu urlopu oraz wizualizacji nieobecności. Przypomina nam także kto, kiedy i jak długo jest na urlopie. Po prostu rozwiązuje nasze problemy. Robi dokładnie to do czego został stworzony i robi to dobrze.

5Dodatkowo...

Na wdrożeniu Calamari zyskała cała firma, szczególnie że na początku pandemii zdecydowaliśmy się przejść na pracę całkowicie zdalną. Dzięki temu narzędziu możemy w sposób bezobsługowy zarządzać urlopami, co samo w sobie jest dużą wartością.

Używamy obu integracji. Integracja ze Slackiem pozwala nam na codzienne przypominanie o aktualnych nieobecnościach, a raz w tygodniu o nieobecnościach planowanych na dany tydzień. Dzięki integracji z ekosystemem Google mamy podgląd planowanych nieobecności w kalendarzach, a pracownicy mogą logować się do aplikacji swoimi pracowniczymi kontami.

Calamari to narzędzie do zarządzania urlopami, które rozwiązuje wszystkie podstawowe problemy z tym związane.

Robert Krajewski, CEO w Ideamotive

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci lepsze środowisko przeglądania. Korzystanie z tej witryny oznacza zgodę na przetwarzanie plików cookie zgodnie z Polityką prywatności

Wypróbuj za darmo
14 dni testów za darmo bez zobowiązań
Rejestracja nie udała się :( Proszę spróbować ponownie za kilka minut. W razie problemów prosimy o kontakt mailowy.