Przerwy w Calamari

Dzięki Calamari w prosty sposób zgłosisz przerwę i zarejestrujesz dokładny moment jej rozpoczęcia oraz zakończenia, dzięki czemu będziesz mieć pewność, że nie przebywasz na niej zbyt długo ani zbyt krótko.

Jako menedżer masz dostęp do ewidencji czasu pracy swoich podwładnych i możesz w każdej chwili sprawdzić, kto obecnie pracuje, a kto jest na przerwie. Wszystkie dane przechowywane są w chmurze, dlatego możesz mieć do nich dostęp z każdego miejsca o dowolnej porze. Informacje możesz sprawdzać za pośrednictwem strony internetowej lub aplikacji mobilnej.

Jak zgłaszać przerwę w Calamari?

Aplikacja umożliwia zgłoszenie przerwy w pracy na kilka sposobów, dzięki czemu może być wykorzystywana jako system pomiaru czasu w różnych branżach. Możliwości oznaczania przerw za pomocą różnych metod można przypisać do całej organizacji, wybranych zespołów lub poszczególnych pracowników. Możliwe jest również wyłączenie danej metody rejestrowania przerwy dla wybranego pracownika.

Zgłoszona przerwa zostaje automatycznie zarejestrowana w systemie, dzięki czemu pozostali zatrudnieni widzą, czy dana osoba pracuje, czy jest na przerwie. Można również ustawić notyfikacje, które poinformują zainteresowany osoby, gdy dany pracowników zakończy przerwę. To rozwiązanie przydaje się w sytuacji, gdy jeden z pracowników spóźnia się na spotkanie – można szybko sprawdzić, czy jest na przerwie lub wyszedł z biura w prywatnej sprawie, by nie musieć na niego czekać.

Przerwy można zgłaszać poprzez:

  • stronę internetową Calamari – w zakładce „Zegar”, wciskając pomarańczowy przycisk z kubkiem kawy i wybierając jeden z dostępnych typów przerw,
  • aplikację mobilną – z poziomu pulpitu aplikacji, stukając w żółty przycisk “Przerwa” z kubkiem kawy,
  • poprzez kod QR – skanując kod w terminalu KIOSK i naciskając przycisk “Przerwa” bądź wymawiając komendę głosową “przerwa”,
  • poprzez ręczną edycję czasu pracy – w zakładce “Ewidencja”, wybierając dzień i wprowadzając czas rozpoczęcia oraz zakończenia przerwy. Taka zmiana musi zostać zaakceptowana przez menedżera.

Calamari Clock In umożliwia ustawienie przerw wliczanych i niewliczanych w czas pracy. Dzięki temu system jest niezwykle elastyczny i można dopasować go do różnych polityk przerw w firmach i startupach. Aplikacja pozwala określić, ile trwa przerwa w pracy oraz jaki rodzaj przerw może przysługiwać danym pracownikom.

Dzięki automatyzacji procesów rejestracji godzin pracy oraz przerw system RCP online samodzielnie wylicza czas trwania przerw i zapisuje dane na ich temat. Funkcjonalność ta:

  • pomaga zapobiegać nadużyciom w postaci zbyt długich lub zbyt krótkich przerw,
  • zmniejsza czas lub eliminuje przerwy na papierosa – system dokładnie zmierzy czas trwania każdej z przerw, dzięki czemu będzie widać, kto wychodzi na papierosa jak często i ile mu to zajmuje,
  • ułatwia wprowadzenie elastycznej polityki urlopowej – oferując pracownikom możliwość wyjścia prywatnego w trakcie godzin pracy i zbieranie informacji na temat jego wykorzystywania, by wyeliminować nadużycia,
  • pozwala szybciej odnaleźć pracowników, którzy nie korzystają z przerw – by zmotywować ich do odpoczynku,
  • umożliwia monitorowanie, czy pracownicy korzystają z przerw zgodnie z wymaganiami Kodeksu pracy – zgodnie z ustawą z dnia 26 czerwca 1974 roku, zgodnie z art. 134 pracownikowi pracującemu co najmniej 6 godzin dziennie przysługuje co najmniej 15 minut przerwy, pracownikowi nie przysługuje jednak prawo do rezygnacji z przerwy na rzecz wyjścia z pracy przed czasem.

System rejestracji czasu pracy umożliwia ustawienie przerw automatycznych – uruchamianych po upłynięciu odpowiedniej liczby godzin spędzonych na pracy. Pozwala to przeciwdziałać przepracowaniu oraz przypomina o obowiązku odbycia przerwy, której długość określona jest w zależności od charakteru pracy i formy zatrudnienia.

Calamari pozwala automatycznie generować raporty ewidencji czasu pracy, w skład których wliczane są również przerwy. Informacje na temat przerw dostępne są w module Clock In w zakładce “Ewidencja”. Wybierając datę, można sprawdzić szczegółowe dane na temat przepracowanych godzin, czasu pracy nad projektami oraz liczby i długości przerw danego dnia.

System rejestracji czasu pracy pozwala na szybkie i wygodne tworzenie tygodniowych oraz miesięcznych raportów z uwzględnionymi przerwami, dzięki czemu znacznie odciąża dział HR. Informacje dostępne są w chmurze w każdej chwili i z dowolnego miejsca, dzięki czemu można po nie sięgnąć, gdy tylko będą potrzebne.

Wykorzystujemy pliki cookies do działania naszej witryny, a także do celów analitycznych i reklamowych. Możesz włączyć lub wyłączyć pliki cookie w zależności od potrzeb. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce prywatności.