Twoje źródło informacji ze świata HR i biznesu

Sprawdź, jak usprawnić działanie swojej firmy i podnieść wydajność oraz zadowolenie pracowników.

Urlop ojcowski jest uprawnieniem pracowniczym regulowanym przez Kodeks pracy, który pozwala ojcu zadba o nowo narodzone dziecko. Sprawdź, czym jest, na czym polega i kiedy przysługuje pracownikowi.

Czytaj dalej

Benefity pozapłacowe to dodatkowe korzyści dla pracowników, które pomagają zadbać o ich dobre samopoczucie i zadowolenie. To właśnie o nich – tych standardowych i tych mniej – postanowiliśmy porozmawiać z osobami, które na co dzień pracują w firmach dostarczających benefity.

Czytaj dalej

Gdy przychodzi czas, że organizacji potrzebne jest narzędzie do zarządzania procesami HR, należy odpowiedzieć sobie na pytanie: duże kompleksowe narzędzie do wszystkiego, czy wyspecjalizowane narzędzie, które odpowie na bolączki firmy? Sprawdź, dlaczego małe narzędzie sprawdzi się lepiej niż kompleksowe rozwiązanie

Czytaj dalej

W dobie cyfryzacji i zmiany tradycyjnych modeli pracy na zdalne wyzwanie utrzymania równowagi między życiem zawodowym a prywatnym staje się coraz bardziej skomplikowane. Możliwość pracy z dowolnego miejsca na świecie to niewątpliwie ogromna korzyść, ale niesie ze sobą także liczne wyzwania, w tym trudność oddzielenia czasu pracy od odpoczynku.

Czytaj dalej

Zadowolenie pracowników ma kluczowy wpływ na ich produktywność. Firmy starają się o nie zadbać, oferując szereg benefitów pozapłacowych, takich jak karta Multisport czy prywatna opieka medyczna. Warto jednak pamiętać, że dobre oprogramowanie ma równie duży wpływ na zadowolenie pracowników. Sprawdź, jak dobre oprogramowanie może być benefitem pracowniczym.

Czytaj dalej

O nielimitowanych urlopach jest coraz głośniej. Jest to modny benefit czy może usprawnienie faktycznie wpływające na produktywność pracowników? O tym postanowiliśmy porozmawiać z osobami, które pracują w organizacjach oferujących taki typ urlopu.

Czytaj dalej

Wakacje to czas odpoczynku od nauczania i szansa, by zmodernizować sposób działań administracyjnych, aby wejść w kolejny rok z wydajniejszymi rozwiązaniami. Idąc z duchem czasu, szkoły i uczelnie wyższe coraz częściej decydują się na wdrożenie nowoczesnego oprogramowania do zarządzania czasem pracy i nieobecnościami. Sprawdź, jak wiele może zyskać Twoja instytucja edukacyjna na takim rozwiązaniu.

Czytaj dalej

Chcesz zarządzać swoim czasem pracy i nieobecnościami bezpośrednio z komunikatora Microsoft Teams i środowiska Microsoft 365? Przyspiesz swoją codzienną pracę i miej wszystkie niezbędne informacje o czasie pracy zawsze pod ręką dzięki naszej nowej integracji!

Czytaj dalej

Instrukcja obsługi siebie to niesamowicie przydatn narzędzie. Dzięki niemu Twoi współpracownicy mogą szybciej Cię poznać. Work with Me poprawia komunikację w zespołach i pomaga uniknąć nieporozumień.

Czytaj dalej

W idei “Work with Me” – przestrzeni, w ramach której pracownicy mogą lepiej się poznać i zrozumieć, jak ze sobą współpracować – drzemie ogromny potencjał. 23 czerwca spotkaliśmy się z Dominiką Sawą, Kamilem Pukiem i Michaelem Domanskim, którzy korzystają z tego rozwiązania i porozmawialiśmy o tym, jak można je wykorzystać i jakie przynosi korzyści.

Czytaj dalej

Dobra komunikacja pomiędzy pracownikami jest niezbędna do zapewnienia produktywności zespołów. Praca ze mną to sposób, by pomóc ludziom wzajemnie się zrozumieć, unikając nieporozumień, przyspieszając rzeczową dyskusję i budując fundamenty empatii. SPrawdź, czym jest Praca ze mną, jak wdrożyć ją do organizacji i ile może na tym skorzystać.

Czytaj dalej

Praca zdalna na dobre zadomowiła się w postcovidowej rzeczywistości na całym świecie i zmieniła rzeczywistość rynku pracy. Niesie ze sobą wiele korzyści, ale żeby móc w pełni wykorzystać jej potencjał, pracownicy muszą się efektywnie komunikować. Sprawdź, jakie trudności komunikacyjne niesie ze sobą praca zdalna i w jaki sposób zadbać o komunikację w Twojej organizacji, aby zapewnić jej wydajność.

Czytaj dalej

Jak bardzo ułatwiłoby pracę w firmie, gdyby pracownicy mogli w każdej chwili sprawdzić informacje o kolegach z zespołu, by zrozumieć, w jaki sposób się komunikują i jak najlepiej z nimi współpracować?

Czytaj dalej

Nielimitowane urlopy to trend, który w dalszym ciągu nie cieszy się zbyt wielką popularnością, jednak w Polsce pojawiają się już firmy, które decydują się na to rozwiązanie. Wśród nich jest jeden z klientów Calamari – TRAFFIT – narzędzie wspierające wszystkie etapy procesu rekrutacji. Porozmawialiśmy z Aniką Osmólską, Head of People & Culture w firmie Traffit. Sprawdź, w jaki sposób wprowadzili politykę nielimitowanego urlopu i poznaj przydatne wskazówki, jak zrobić to dobrze w Twojej firmie.

Czytaj dalej

Wraz z pojawieniem się definicji i zasad pracy zdalnej w kodeksie pracy, niezbędne jest pogłębianie wiedzy na jej temat, aby przynosiła korzyści Twojej organizacji. W tym celu niezbędna jest nie tylko wiedza o tym, jak powinna wyglądać praca na odległość, ale również jakie kompetencje powinien mieć pracownik, aby sprawdził się podczas pracy online.

Czytaj dalej

W związku z kwietniowymi zmianami w kodeksie pracy rodzi się wiele pytań związanych z koniecznością dostosowania polityki firm do nowych wytycznych. Postanowiliśmy zebrać te pytania i odpowiedzieć na nie, aby rozwiać Twoje wątpliwości.

Czytaj dalej

Nowelizacja kodeksu pracy z 7 kwietnia 2023 roku wprowadziła definicję oraz zasady pracy zdalnej. Sprawdź, w jaki sposób zadbać o bezpieczeństwo danych firmowych i pracowników wykonujących pracę zdalną.

Czytaj dalej

Nowelizacja kodeksu pracy z 7 kwietnia 2023 roku wprowadza nowe rodzaje urlopów, a także zmienia dotychczasowe zasady dotyczące urlopu rodzicielskiego oraz ojcowskiego. Sprawdź, jakie zmiany musisz wprowadzić i zobacz, jak łatwo dostosować się do zmian dzięki programowi do ewidencji czasu pracy Calamari.

Czytaj dalej

7 kwietnia 2023 roku weszły w życie zmiany w Kodeksie pracy, które określają zasady i warunki dotyczące pracy zdalnej. Sprawdź, jakie wymogi musisz spełnić, aby przygotować swoją firmę na pracę zdalną.

Czytaj dalej

Nowelizacja Kodeksu pracy niesie ze sobą wiele zmian – w tym nowe zasady dotyczące urlopów i przywilejów rodzicielskich. Sprawdź, co się zmieniło i o co musisz zadbać, by dostosować politykę firmy do zmian.

Czytaj dalej

Od 7 kwietnia 2023 obowiązują nowe przepisy Kodeksu pracy. Przyjrzeliśmy się im i wybraliśmy najciekawsze z nich, o których musi wiedzieć każdy pracodawca. O projekcie zmian w Kodeksie pracy głośno było już od jakiegoś czasu - projekt ustawy został przyjęty przez Radę Ministrów 24 maja 2022 roku. Oprócz zdefiniowania i określenia zasad pracy zdalnej, na pracodawców czekają również inne zmiany. Dzięki temu artykułowi poznasz najważniejsze zmiany w Kodeksie pracy oraz dowiesz się, w jaki sposób dostosować do nich swoją firmę.

Czytaj dalej

Dobra komunikacja w zespole i produktywne wykorzystywanie zasobów to według naszego zespołu klucze do sukcesu. Dobre zaplecze technologiczne i efektywne procesy komunikacyjne sprawiają, że nasza praca przebiega sprawnie i bezproblemowo.

Czytaj dalej

Trudna sytuacja na rynku i wysoki wskaźnik inflacji nie powstrzymały naszego zespołu przed osiągnięciem postawionych przed sobą celów. Calamari zostało docenione zarówno w Polsce jak i na świecie przez naszych Klientów i doświadczone osoby ze świata biznesu.

Czytaj dalej

Już od 2018 roku polskie prawo pozwala na prowadzenie elektronicznej dokumentacji pracowniczej. Sprawdź, jakie są jej zalety i w jaki sposób dokumentacja pracownicza online w Calamari pomoże usprawnić codzienne zarządzanie HR w Twojej organizacji.

Czytaj dalej
Wypróbuj za darmo
14 dni testów za darmo bez zobowiązań
Rejestracja nie udała się :( Proszę spróbować ponownie za kilka minut. W razie problemów prosimy o kontakt mailowy.