Twoje źródło informacji ze świata HR i biznesu

Sprawdź, jak usprawnić działanie swojej firmy i podnieść wydajność oraz zadowolenie pracowników.

W związku z kwietniowymi zmianami w kodeksie pracy rodzi się wiele pytań związanych z koniecznością dostosowania polityki firm do nowych wytycznych. Postanowiliśmy zebrać te pytania i odpowiedzieć na nie, aby rozwiać Twoje wątpliwości.

Czytaj dalej

Nowelizacja kodeksu pracy z 7 kwietnia 2023 roku wprowadziła definicję oraz zasady pracy zdalnej. Sprawdź, w jaki sposób zadbać o bezpieczeństwo danych firmowych i pracowników wykonujących pracę zdalną.

Czytaj dalej

Nowelizacja kodeksu pracy z 7 kwietnia 2023 roku wprowadza nowe rodzaje urlopów, a także zmienia dotychczasowe zasady dotyczące urlopu rodzicielskiego oraz ojcowskiego. Sprawdź, jakie zmiany musisz wprowadzić i zobacz, jak łatwo dostosować się do zmian dzięki programowi do ewidencji czasu pracy Calamari.

Czytaj dalej

7 kwietnia 2023 roku weszły w życie zmiany w Kodeksie pracy, które określają zasady i warunki dotyczące pracy zdalnej. Sprawdź, jakie wymogi musisz spełnić, aby przygotować swoją firmę na pracę zdalną.

Czytaj dalej

Nowelizacja Kodeksu pracy niesie ze sobą wiele zmian – w tym nowe zasady dotyczące urlopów i przywilejów rodzicielskich. Sprawdź, co się zmieniło i o co musisz zadbać, by dostosować politykę firmy do zmian.

Czytaj dalej

Od 7 kwietnia 2023 obowiązują nowe przepisy Kodeksu pracy. Przyjrzeliśmy się im i wybraliśmy najciekawsze z nich, o których musi wiedzieć każdy pracodawca. O projekcie zmian w Kodeksie pracy głośno było już od jakiegoś czasu - projekt ustawy został przyjęty przez Radę Ministrów 24 maja 2022 roku. Oprócz zdefiniowania i określenia zasad pracy zdalnej, na pracodawców czekają również inne zmiany. Dzięki temu artykułowi poznasz najważniejsze zmiany w Kodeksie pracy oraz dowiesz się, w jaki sposób dostosować do nich swoją firmę.

Czytaj dalej

Dobra komunikacja w zespole i produktywne wykorzystywanie zasobów to według naszego zespołu klucze do sukcesu. Dobre zaplecze technologiczne i efektywne procesy komunikacyjne sprawiają, że nasza praca przebiega sprawnie i bezproblemowo.

Czytaj dalej

Trudna sytuacja na rynku i wysoki wskaźnik inflacji nie powstrzymały naszego zespołu przed osiągnięciem postawionych przed sobą celów. Calamari zostało docenione zarówno w Polsce jak i na świecie przez naszych Klientów i doświadczone osoby ze świata biznesu.

Czytaj dalej

Już od 2018 roku polskie prawo pozwala na prowadzenie elektronicznej dokumentacji pracowniczej. Sprawdź, jakie są jej zalety i w jaki sposób dokumentacja pracownicza online w Calamari pomoże usprawnić codzienne zarządzanie HR w Twojej organizacji.

Czytaj dalej

Bądź gotów! Sezon świąteczny coraz bliżej, dlatego postanowiliśmy zżerać najlepsze oferty na Black Friday z kategorii HR Tech, aby pomóc Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie dla Twojego biznesu i oszczędzić pieniądze 💸

Czytaj dalej

Koniec roku oznacza nie tylko świętowanie nadchodzącego roku, ale również zaplanowanie budżetu i pracy w organizacji na kolejnych 12 miesięcy. Sprawdź, ile godzin do przepracowania przypada w 2023 roku i kiedy Twoi pracownicy najchętniej będą brali dni wolne, aby optymalnie zaplanować działania w nowym roku.

Czytaj dalej

Słuchanie potrzeb naszych klientów zawsze było dla nas niezwykle ważne. Dlatego rozwijamy Calamari, bazując na tym, co jest najważniejsze dla rozwoju Waszych firm.

Czytaj dalej

Rejestrowanie czasu pracy to nie tylko unijny obowiązek, to również przydatne narzędzie, które pomaga w organizacji pracy i podnoszeniu produktywności pracowników. Aby jednak zacząć czerpać z niego korzyści, Twoim pracownicy muszą zacząć raportować swój czas pracy zgodnie z zaleceniami. Jak ich do tego przekonać? Dowiesz się z tego artykułu.

Czytaj dalej

Kwestionariusz osobowy to dokumenty wymagany przy podpisywaniu umowy o pracę i umowy zlecenie. Zatrudniając pracownika, pracodawca ma prawo żądać określonych danych osobowych. Sprawdź, jak poprawnie przygotować kwestionariusz osobowy pracownika i pobierz darmowy wzór od Calamari!

Czytaj dalej

Umowa o pracę to jeden z najpopularniejszych rodzajów umów zatrudnienia, który niesie ze sobą wiele korzyści dla pracodawców i pracowników. Powinna zostać zawarta na piśmie i zawierać określone informacje. Sprawdź, co powinna zawierać umowa o pracę i pobierz bezpłatny wzór!

Czytaj dalej

Każda z osób zatrudnianych w firmie na podstawie umowy o pracę musi przejść obowiązkowe badania medycyny pracy. Sprawdź, jak poprawnie wystawić skierowanie na badania pracownicze i pobierz darmowy wzór formularza od Calamari.

Czytaj dalej

Kontrakt B2B to popularna forma zawierania współpracy pomiędzy organizacją a wykonawcą, z której chętnie korzystają między innymi programiści. Samozatrudnienie nie uwzględnia jednak urlopu. Jak więc zapewnić osobie zatrudnionej na B2B dni wolne?

Czytaj dalej

Poprawne wydanie świadectwa pracy w terminie jest obowiązkiem pracodawcy, którego niedopełnienie podlega karze grzywny do 30 000 zł. Sprawdź, kiedy musisz je wystawić i i jak to zrobić, by wystawić je prawidłowo.

Czytaj dalej

Cykliczna ocena pracownika jest niezbędna do mierzenia efektów jego pracy, rozwoju i ścieżki kariery w organizacji. Sprawdź, jak przeprowadzić ocenę pracownika metodą 360 stopni i pobierz darmowy wzór formularza od Calamari!

Czytaj dalej

Każda osoba zatrudniona na podstawie umowę o pracę ma prawo do różnego rodzaju urlopu, ale żeby go otrzymać, musi napisać wniosek urlopowy. Dowiedz się, jakie rodzaje wniosków urlopowych możesz otrzymać od pracownika i w jaki sposób zoptymalizować proces zarządzania urlopami w swojej organizacji.

Czytaj dalej
Wykorzystanie narzędzia do ankiet w ewaluacji pracowników

Ocena pracownicza kojarzy się ze stresującym czasem dla podwładnych ale – wcale nie musi taki być. Dowiedz się, jak dzięki nowoczesnym metodom oceny pracowników skutecznie podnieść produktywność pracy i zadowolenie w firmie!

Czytaj dalej

Umowa zlecenie to umowa cywilnoprawna, którą rozwiązać może zleceniodawca i zleceniobiorca. Sprawdź, z czego składa się wypowiedzenie umowy zlecenie i w jakich sytuacjach można rozwiązać umowę z pracownikiem.

Czytaj dalej

Lista obecności nie kończy się w szkole – w pracy jest równie ważna. Sprawdź jej zastosowanie i dowiedz się, dlaczego warto wybrać elektroniczną listę obecności pracowników.

Czytaj dalej

W codziennej pracy biurowej liczy się nie tylko oprogramowanie, które usprawnia wykonywanie poszczególnych zadań, ale również odpowiednia współpraca pomiędzy narzędziami. W Calamari doskonale o tym wiemy, dlatego stale pracujemy nad integracją naszego rozwiązania z najpopularniejszymi programami usprawniającymi pracę.

Czytaj dalej
Wypróbuj za darmo
14 dni testów za darmo bez zobowiązań
Rejestracja nie udała się :( Proszę spróbować ponownie za kilka minut. W razie problemów prosimy o kontakt mailowy.