Twoje źródło informacji ze świata HR i biznesu

Sprawdź, jak usprawnić działanie swojej firmy i podnieść wydajność oraz zadowolenie pracowników.

Już od 2018 roku polskie prawo pozwala na prowadzenie elektronicznej dokumentacji pracowniczej. Sprawdź, jakie są jej zalety i w jaki sposób dokumentacja pracownicza online w Calamari pomoże usprawnić codzienne zarządzanie HR w Twojej organizacji.

Czytaj dalej

Kwestionariusz osobowy to dokumenty wymagany przy podpisywaniu umowy o pracę i umowy zlecenie. Zatrudniając pracownika, pracodawca ma prawo żądać określonych danych osobowych. Sprawdź, jak poprawnie przygotować kwestionariusz osobowy pracownika i pobierz darmowy wzór od Calamari!

Czytaj dalej

Umowa o pracę to jeden z najpopularniejszych rodzajów umów zatrudnienia, który niesie ze sobą wiele korzyści dla pracodawców i pracowników. Powinna zostać zawarta na piśmie i zawierać określone informacje. Sprawdź, co powinna zawierać umowa o pracę i pobierz bezpłatny wzór!

Czytaj dalej

Każda z osób zatrudnianych w firmie na podstawie umowy o pracę musi przejść obowiązkowe badania medycyny pracy. Sprawdź, jak poprawnie wystawić skierowanie na badania pracownicze i pobierz darmowy wzór formularza od Calamari.

Czytaj dalej

Poprawne wydanie świadectwa pracy w terminie jest obowiązkiem pracodawcy, którego niedopełnienie podlega karze grzywny do 30 000 zł. Sprawdź, kiedy musisz je wystawić i i jak to zrobić, by wystawić je prawidłowo.

Czytaj dalej

Cykliczna ocena pracownika jest niezbędna do mierzenia efektów jego pracy, rozwoju i ścieżki kariery w organizacji. Sprawdź, jak przeprowadzić ocenę pracownika metodą 360 stopni i pobierz darmowy wzór formularza od Calamari!

Czytaj dalej

Umowa zlecenie to umowa cywilnoprawna, którą rozwiązać może zleceniodawca i zleceniobiorca. Sprawdź, z czego składa się wypowiedzenie umowy zlecenie i w jakich sytuacjach można rozwiązać umowę z pracownikiem.

Czytaj dalej

Nie zawsze współpraca z pracownikiem okazuje się owocna i trzeba ją zakończyć. Rozwiązać umowę o pracę można jednak na kilka sposobów. Poznaj zalety różnych rodzajów wypowiedzeń i poznaj wskazówki, jak przygotować taki dokument.

Czytaj dalej

Przygotowanie do wprowadzenia nowej osoby do firmy to nie lada wyzwanie. Do poprawnie przeprowadzonego onboardingu pracownika należy przygotować nie tylko stanowisko pracy i obowiązki pracownika, ale również skompletować jego teczkę. Sprawdź, jakie dokumenty należy przygotować, aby właściwie przeprowadzić onboarding pracownika.

Czytaj dalej

Umowa o dzieło to jedna z najpopularniejszych umów cywilnoprawnych. Sprawdź, na czym polega, jakie są jej zalety i z jakich składa się elementów oraz pobierz darmowy wzór przygotowany przez Calamari!

Czytaj dalej

W zależności od rodzaju wykonywanych obowiązków oraz potrzeb pracodawcy, może on zatrudniać pracowników w oparciu o różne rodzaje umów. Jedną z nich jest umowa zlecenie.

Czytaj dalej

Zgodnie z Kodeksem Pracy obowiązkiem pracodawcy jest sporządzanie i przechowywanie dokumentacji związanej ze stosunkiem pracy pracownika oraz z informacjami na jego temat. Sprawdź, co zawiera dokumentacja pracownicza i w jaki sposób poprawnie ją prowadzić.

Czytaj dalej
Wypróbuj za darmo
14 dni testów za darmo bez zobowiązań
Rejestracja nie udała się :( Proszę spróbować ponownie za kilka minut. W razie problemów prosimy o kontakt mailowy.