Praca zdalna

Zatrudniasz zdalnych pracowników? Oto lista niezbędnych narzędzi online do zdalnego zarządzania

Popularność pracy zdalnej i zjawiska cyfrowych nomadów rośnie. Coraz częściej słyszy się o cyfrowym nomadyzmie. Poruszyliśmy ten temat w naszym poprzednim artykule na temat cyfrowej rewolucji w modelach pracy. Jeśli rozważasz dołączenie do tego trendu i chcesz zatrudnić pracowników zdalnych, oto lista niezbędnych narzędzi online, które ułatwią Ci życie.

Po pierwsze: komunikacja

Designed by Freepik

Komunikacja jest kluczem do sukcesu. Praca zdalna co prawda ogranicza kontakt osobisty, ale oferuje nowe sposoby komunikowania się, nawet podczas dojazdów do pracy. Strategiczne spotkania zespołów działających w różnych częściach świata nie stanowią problemu, jeśli masz pod ręką smartfon lub laptop z dostępem do Internetu. Czat ze zdalnym freelancerem nie jest już tak kosztowny, jak kiedyś. Oczywiście komunikacja twarzą w twarz jest często łatwiejsza, szybsza i pomaga lepiej się zrozumieć, ale z drugiej strony - “done is better than perfect”. Kiedy nie ma możliwości osobistego spotkania przed podjęciem ważnych decyzji, zdalna komunikacja odgrywa tutaj ważną rolę.

Te narzędzia ułatwią Ci sprawną komunikację zdalną:

 • Slack - prawdopodobnie narzędzie numer jeden w zespołowej komunikacji online. Slack udowodnił, że nowa wersja czegoś dobrze znanego (w tym przypadku czatu) może być rewolucyjna i może w trymiga podbić świat biznesu. Slack jest świetną alternatywą dla skrzynki pocztowej - idealnie nadaje się do przeniesienia tam dyskusji na mniej ważne kwestie. Slack działa szybko i bezproblemowo, wszyscy go używają i Ty również powinieneś spróbować. (Sprawdź, jak Calamari integruje się z Slackiem)

 • Skype - mimo że Skype jest nieco przestarzały, wciąż jest dobrym i łatwym narzędziem do wideoczatów i wideokonferencji. Google Hangout są również opcją wartą rozważenia.

 • Facebookowe czaty i grupy - zapomnij o nich! Bardzo szybko je zaśmiecamy i trudno się w nich odnaleźć. No i nie są profesjonalne.

Let’s get things done! Te narzędzia ułatwią zarządzanie pracą zespołową

 • Trello - światowej sławy menager zadań, ceniony za piękny i łatwy do obsługi design.
 • Asana - kiedy Trello nie wystarcza, rzuć okiem na Asanę. Wiele projektów, niezliczona liczba członków, setki zadań dziennie - to oprogramowanie może sobie z tym poradzić. Dodatkowo Asana wprowadziła tablice do złudzenia przypominające te z Trello - jeśli tak bardzo kochasz Trello.
 • Basecamp - dobra i bardzo podobna alternatywa dla Asany.
 • Jira - programiści wybierają Jirę. Czy potrzebuje mocniejszego polecenia? :)
 • G Suite i Office 365 - obie opcje są tak samo dobre i popularne, a posiadanie jednej z nich jest koniecznością. Pamiętaj tylko, aby zawsze mieć dostęp administratora do wszystkich plików pracowników i upewnij się, że możesz z łatwością usunąć dowolnego członka.
 • WeTransfer - na wypadek, gdybyś tego nie wiedział: WeTransfer umożliwia łatwe przesyłanie dużych plików (do 2 GB za darmo).
 • Aplikacja WiFi Transfer - doskonałe narzędzie do udostępniania plików z telefonu na telefon przez połączenie Wi-Fi (bez kabli!)

Czy one naprawdę działają? Narzędzia do monitorowania czasu pracy

Narzędzia do śledzenia czasu pracy są szczególnie zalecane w przypadku outsourcingu prac kreatywnych, które często są trudne do zmierzenia. Ale są również przydatne, gdy pracownicy biorą kilka dni wolnego w ciągu miesiąca, lub ich praca wymaga wielu podróży służbowych. Weźmy za przykład przedstawicieli handlowych - czasami pracują w biurze, czasami nie są fizycznie obecni przez wiele dni. Skąd wiesz, czy naprawdę pracują, czy kręcą się poza biurem nie wykonując obowiązków?

Jako menedżer powinieneś wiedzieć, gdzie i kiedy Twoi pracownicy zaczynają pracować. Nasi klienci doceniają aplikację Calamari Mobile ze śledzeniem GPS - nasza aplikacja pozwala im dowiedzieć się, gdzie znajdowali się ich pracownicy, gdy włączali i wyłączali opcję śledzenia czasu. Czy byli są właśnie tam, gdzie powinni być? Czy byli spóźnieni? A może akurat spędzają dzień w biurze i masz szansę na kawę z nimi ? Calamari Mobile powiadomi Cię o tym!

Zautomatyzowane zarządzanie zasobami ludzkimi i pracą zespołową: zarządzanie urlopami i uprawnieniami, listy płac i planner spotkań online

Oto lista i porównanie 3 najpopularniejszych, najlepszych na świecie programów dla działów HR - sprawdź i wybierz jedno dla siebie!

A więc, jesteś gotowy!

Możesz od razu zacząć w pełni zautomatyzowane, zdalne zarządzanie zespołem! Nadal wahasz się, które oprogramowanie wybrać?

Tę decyzję musisz podjąć samodzielnie, ale rozważmy 5 czynników kluczowych przy wyborze najlepszego oprogramowania do zarządzania zdalnymi pracownikami:

 • Upewnij się, że wybrane narzędzie ma wersję mobilną, więc sam możesz być w pełni mobilny.
 • Sprawdź, czy wybrane oprogramowanie oferuje integrację z innymi używanymi przez Ciebie narzędziami.
 • Dostępne wsparcie konsultanta jest zaletą. FAQ i chatboty są miłe, ale nie są w stanie przewidzieć problemów, z którymi możesz się spotkać i tych, które się pojawią.
 • Przeczytaj najnowsze recenzje klientów - jest to jeden z najlepszych sposobów sprawdzenia, czy warto wypróbować dane narzędzie.
 • Pamiętaj też, aby dbać o komunikację twarzą w twarz. Naszym zdaniem technologia jest po to, aby czynić nasze życie łatwiejszym, a nie zastępować je! :)

Wkrótce podzielimy się kolejnymi wskazówkami i poradami dotyczącymi tego, jak rozpocząć przygodę z wynajmowaniem zdalnych freelancerów lub jak zarządzać międzynarodowym, zdalnym zespołem.

Bądźmy w kontakcie, a tymczasem - daj nam znać, jakich narzędzi używasz i co ogólnie uważasz o pracy zdalnej?

Jakie masz doświadczenia z zespołami zdalnymi? Czekamy na Twoje przemyślenia!

Wypróbuj za darmo
14 dni testów za darmo bez zobowiązań
Rejestracja nie udała się :( Proszę spróbować ponownie za kilka minut. W razie problemów prosimy o kontakt mailowy.