HR, Zarządzanie

Za dużo e-maili? Zacznij zarządzać zespołem przez Slacka!

Wszyscy otrzymujemy mnóstwo e-maili, ale... czasem jest ich po prostu zbyt dużo. Jeśli jesteś tym typem menedżera HR, który lubi mieć uporządkowaną skrzynkę odbiorczą i trzymać w niej wyłącznie najważniejsze informacje, integracja Calamari ze Slackiem to rozwiązanie dla Ciebie! Pozwoli Ci zarządzać urlopami, nieobecnościami i kalendarzem całego zespołu za pomocą prostych komend komunikatora Slack. Jak to możliwe i w jaki sposób działa? Odpowiedź znajdziesz poniżej!

Integracja Calamari i Slack. Zarządzanie zespołem i wnioskami urlopowymi przez komunikator Slack Jeśli Twoja firma lub startup wykorzystuje Slacka do codziennej komunikacji wewnętrznej pomiędzy pracownikami, oznacza to, że dbasz o nowoczesny model zarządzania i zapewnianie praktycznych kanałów komunikacji. Dodatkowo to znak, że najprawdopodobniej nie lubisz zaśmiecać swojej skrzynki mailowej zbędną korespondencją.

Doskonale to rozumiemy, dlatego wychodzimy naprzeciw Twoim potrzebom. Oddajemy w Twoje ręce moduł Calamari Slack, dzięki któremu możesz zarządzać kalendarzem firmy, wnioskami urlopowymi i kontrolować pracowników bez otwierania skrzynki mailowej – a to tylko część korzyści, jakie da Ci komunikator Slack.

Co to jest Slack?

Slack to darmowy program do komunikacji internetowej oparty na chmurze, który zawiera szereg narzędzi i usług usprawniających współpracę zespołową w firmie. Pełni funkcję komunikatora internetowego umożliwiającego porozumiewanie się tekstowe, głosowe oraz wysyłanie multimediów. Pozwala na integrację z innymi narzędziami i aplikacjami, dzięki czemu daje możliwość zarządzania zewnętrznymi narzędziami z poziomu komunikatora za pomocą tekstowych komend.

Wymarzony Inbox 0 dzięki integracji Calamari Slack

Zastanów się nad tym, ile e-maili dotyczących urlopów, zwolnień i innych nieobecności otrzymujesz każdego dnia. A może w dalszym ciągu wymagasz od pracowników dostarczania papierowych wniosków urlopowych? Czy Twoja praca nie byłaby znacznie wygodniejsza, gdyby wszystkie tego typu dokumentu gromadziły się automatycznie w jednym miejscu poza Twoją skrzynką odbiorczą?

Oczywiście, że tak! Integracja Calamari ze Slackiem umożliwia pracownikom wysyłanie wniosków urlopowych za pomocą kilku kliknięć przez Slack – aplikacja zaś wysyła w tym momencie powiadomienie do menedżera, że został złożony nowy wniosek urlopowy, który wymaga zatwierdzenia przez upoważnioną do tego osobę – lidera zespołu, HR menedżera bądź szefa.

Wniosek można zatwierdzić lub odrzucić wewnątrz komunikatora Slack za pomocą jednego, prostego polecenia wpisywanego w okienko czatu. To wygodny sposób na odciążenie swojej skrzynki mailowej. Wszystkie dane zostają automatycznie zapisywane i przechowywanie w systemie Calamari, dzięki czemu możesz z łatwością zarządzać nimi, gdy tylko tego potrzebujesz. Niektórzy z naszych zadowolonych klientów – jak Netguru – twierdzą, że integracja Calamari ze Slackiem to dla nich absolutny must-have! 😊

Hej Slack, kogo nie ma w przyszłym tygodniu?

Wszyscy wiemy, że niemożliwym jest zapamiętanie kalendarza obecności wszystkich pracowników. Kto jest obecny danego dnia, kto planuje dłuższe wakacje, a kto pracuje zdalnienie musisz już pamiętać tych wszystkich informacji. Dzięki naszej integracji możesz sprawdzić je w kilka sekund, wpisując odpowiednie polecenie w Slack chat. Proste i przyjemne, prawda?

Możesz sprawdzić listę obecności zespołu na bieżący dzień, archiwalne obecności z dni poprzednich, odbyte i planowane urlopy – zarówno dla całego zespołu jak i wybranego pracownika. Korzystaj z aplikacji Slack po polsku, by otrzymywać informacje na temat obecności osób w firmie. Praca w startupie i firmie, w której przepływ informacji dotyczących obecności jest taki prosty, staje się przyjemniejsza i przynosi lepsze efekty.

Twój osobisty asystent

Rozwijając Calamari, mamy jeden nadrzędny cel – ułatwienie Ci codziennej pracy. Nasz system HR może służyć jako Twój prywatny asystent, który przypomina o wnioskach urlopowych wymagających reakcji. Poinformuje Cię również o tym, kto jest obecnie na wakacjach, czyj urlop wkrótce się zacznie, a wszystkie informacje otrzymasz w subtelnej formie w powiadomieniach Slack. Koniec z zalegającymi wnioskami urlopowymi – Twoi podwładni będą zachwyceni!

Integracja Calamari ze Slackiem pozwoli również na ustawienie cyklicznych powiadomień. To idealna funkcja dla team leaderów i menedżerów zarządzających zespołami IT – dla nich informacja o nieobecności danego pracownika jest często kluczowa do zamknięcia danego projektu na czas.

Upewnij się, że wszyscy są na bieżąco

Zaraz po akceptacji wniosku urlopowego system HR automatycznie wyśle powiadomienie do całej grupy pracowników, którzy powinni otrzymać taki komunikat (do całego zespołu, współpracowników z grupy projektowej, przełożonych – osoby informowane o wniosku możesz wybrać w ustawieniach systemu). Dzięki temu wszyscy w organizacji są dobrze poinformowani o obecnościach, co sprzyja płynności komunikacji w firmie i pozwala na lepszą dystrybucję zadań w czasie.

Bądź eko!

Drukowane wnioski i karty urlopowe to już przeszłość – nie potrzebujemy ich. W Calamari przechowujemy wszystkie dokumenty związane z godzinami pracy w systemie online i dajemy użytkownikowi możliwość zarządzania nimi w panelu administracyjnym lub na kanale Slack. Pamiętaj, że bycie przyjaznym dla środowiska to bardzo ważna cecha firm i startupów w oczach świadomych technologicznie generacji Y i Z – one docenią Twoje starania!

A więc – jak zacząć?

Jeśli znasz już Calamari, od integracji ze Slackiem dzielą Cię tylko 4 proste kroki! Zobacz nasz film instruktażowy i podążaj za wskazówkami. Dodatkową korzyścią integracji jest to, że nie potrzebujesz żadnych dodatkowych haseł. Dane logowania do systemu Calamari pozwolą cieszyć się wszystkimi oferowanymi przez nasz system HR funkcjami.

Jeśli jeszcze nie znasz Calamari, wypróbuj nasz system za darmo i sprawdź, ile może zmienić się w firmie i startupie dzięki elektronicznemu systemowi do zarządzania ludźmi.

Sprawdź inne artykuły na temat produktywności:

Najnowsze Artykuły

Już od 2018 roku polskie prawo pozwala na prowadzenie elektronicznej dokumentacji pracowniczej. Sprawdź, jakie są jej zalety i w jaki sposób dokumentacja pracownicza online w Calamari pomoże usprawnić codzienne zarządzanie HR w Twojej organizacji.

Czytaj dalej

Bądź gotów! Sezon świąteczny coraz bliżej, dlatego postanowiliśmy zżerać najlepsze oferty na Black Friday z kategorii HR Tech, aby pomóc Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie dla Twojego biznesu i oszczędzić pieniądze 💸

Czytaj dalej

Zobacz wszystkie artykuły

Wypróbuj za darmo
14 dni testów za darmo bez zobowiązań
Rejestracja nie udała się :( Proszę spróbować ponownie za kilka minut. W razie problemów prosimy o kontakt mailowy.